GençlikGüncel

YDG’den gençliğe seferber olma çağrısı: Yaralarımızı yine bizden başka kimse sarmayacaktır, saramaz da

10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlere ilişkin açıklama yapan Yeni Demokrat Gençlik (YDG), “Halk gençliğini seferber dayanışmaya ve çalışmalarda seferber olmaya çağırdı.

Merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ile 7,6 büyüklüğünde depremlerin ardından açıklama yapan YDG, ‘Yaralarımızı yine bizden başka kimse sarmayacaktır, saramaz da’ diyerek halk gençliğini dayanışmaya ve seferber olmaya çağırdı.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde dün sabah saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde, Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlere ilişkin açıklama yapan Yeni Demokrat Gençlik (YDG), “Halk gençliğini seferber dayanışmaya ve çalışmalarda seferber olmaya çağırdı.

‘Dayanışma hepimizin görevi’

“Maraş-Pazarcık merkez üslü gerçekleşen ve çok sayıda ili etkileyen deprem sonucunda çok sayıda insan yaşamını yitirdi, çok sayıda insan yaralandı ve göçük altında kalan birçok insana henüz ulaşılamadı, göçük altında kalan insanlara ulaşma ve kurtarma çalışmaları da bir devlet politikası olarak ağır aksak devam etmektedir.

İhmaller zincirinin depremin yaşatmış olduğu ağır tabloyu derinleştirdiği bilinmektedir” diyen YDG, ağır tabloyu hafifletmek, yardımlaşma- dayanışma çalışmalarını büyütmek bunun aktif bir öznesi olmanın bütün bir toplum olarak herkesin görevi olduğunu kaydetti.

‘Oluşturmuş olduğumuz ekipler bölgelere ulaşmak üzere’

Hem doğrudan deprem bölgelerinde hem de çalışmalarının olduğu her ilde dayanışma çalışmasının aktif öznesi olacaklarının altını çizen YDG, “Oluşturmuş olduğumuz ekipler depremden etkilenen bölgelere ulaşmak üzere an itibariyle yola çıkmış durumdadır. Depremden etkilenmeyen diğer illerdeki ekiplerimiz ise başlamış olan yardımlaşma kampanyalarının deprem mağdurlarına ulaştırılması çalışmalarında ve bu sürecin bütünen örgütlenmesi faaliyetinde yerini almaktadır” dedi.

‘Her genç dayanışmanın bir parçası olmalıdır’

Açıklamanın devamında depremde yaşamını yitirenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen YDG, dayanışma çalışmalarında yer almak isteyen gençlerin kendilerine doğrudan ulaşabileceklerini belirterek şu sözlere yer verdi:

“Konuya duyarlı bütün halk gençliğini de hem deprem bölgelerindeki hem de ülke genelindeki çalışmalarda seferber olmaya çağırıyoruz. Yaralarımızı yine bizden başka kimse sarmayacaktır, saramaz da. Bu nedenle her genç olabileceği en aktif haliyle dayanışmanın bir parçası olmalıdır.

Depremde yaşamını yitirenlerimizin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Bu çalışmaların dışarısında kalmak istemeyip bir parçası olmak isteyenler bize doğrudan ulaşabilirler.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu