Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Tutsak yakınları gözaltına alındı

İstanbul Adliyesi önünde hasta tutuklular için Adalet Nöbeti’ni sürdüren tutsak yakınları gözaltına alındı.

Hasta ve infazı yakılan tutsakların serbest bırakılması için tutsak yakınları tarafından başlatılan “Adalet Nöbeti” eyleminin 37’ncisi, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde yapıldı.

Eylemi öncesi adliye önü ve çevresi polislerce ablukaya alınırken, Çağlayan Meydanı dışında bulunan tutsak yakınlarının önü polis tarafından kesildi. Polis, Kağıthane Kaymakamlığı’nın “yasak” gerekçesini öne sürerek eylemi engellemek istedi.

Polisin tüm engellemelerine rağmen Çağlayan Meydanı’na doğru yürüyen tutsak yakınları, polis tepki göstererek, sadece ‘adalet’ istediklerini vurguladı. Tutsak yakınları, hapishanelerdeki işkence, tutsaklar üzerindeki baskı vb. bir dizi hak ihlaline de dikkat çekti.

Polis engeline tepki gösteren Tutsak yakınları, gözaltına alındı. Gözaltına alınan tutsak yakınları, araçlara bindirilirken sık sık “Hak, hukuk, adalet” ve “Biji berxwedana zindanan” sloganları attı.

Tutsak yakınlarının yanında bulunan bir çocuğun da gözaltına alındığı öğrenilirken, gözaltına alınanların Kağıthane İlçe Polis Karakolu’na götürüldüğü belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu