GüncelKültür&Sanat

Türkülerde İbo kitabı çıktı!

Mustafa Demir’in derlediği İbrahim Kaypakkaya ile ilgili türkü ve şiirleri derlediği "Türkülerde İbo" isimli kitap El Yayınları tarafından yayımlandı

Mustafa Demir’in 57 Ozan, şair ve müzik grubundan derlediği 108 türkü ve şiir El Yayınları tarafından “Türkülerde İbo” adıyla yayımlandı.

Kitap İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 50. yılı anısına hazırlandı

Yayınevi “bu derleme, türü ve içeriğiyle bir ilktir. Yaşadığımız topraklarda komünizm fikrinin, eyleminin, örgütlenmenin ve önderliğinin özgün ve ölümsüz isimlerinden olan İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 50. Yılında yayınlanıyor olmasından büyük onur duyuyoruz. Özgür bir geleceğe ufak da olsa emek vermenin, katkı sunmanın bir ürünü olarak gördüğümüz bu derlemenin okur tarafından ilgi ile karşılanacağını, merakla okunacağını ve devrimci iyimserliği büyüteceğini umut ediyoruz” notuyla yayınladı, Türkülerde İbo kitabını.

Kitapta “Türkülerimizi unutmayalım!.. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik uğrunda, savaşsız, sınırsız ve sınıfsız bir toplum uğruna verilen kavgada canlarını esirgememiş yiğit önderleri unutmayalım!..” çağrısı da yapılıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu