EmekGüncel

Türkiye Gazeteciler Sendikası, gazeteci Sinan Aygül’e destek ziyaretinde bulundu

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ve Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, son dönemde sık sık gözaltına alınarak baskı uygulanan BİGACEM Başkanı Sinan Aygül’e destek ziyaretinde bulundu.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş ve Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, yaptığı haberlerden dolayı sık sık gözaltına alınan, soruşturma açılan Bedlîs Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Başkanı Sinan Aygül’e destek ziyaretinde bulundu.  Heyet daha sonra gazeteciler üzerindeki yoğun baskıları görüşmek üzere Bitlis Valisi Oktay Çağatay ile görüştü.

Ziyarette ilişkin konuşan TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, gazetecilere yönelik baskıların artarak devam ettiğine dikkat çekti. Durmuş, “Türkiye gazetecilere yönelik baskılar çeşitli boyutlarda artarak devam ediyor. Bitlis’te ise özellikle Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül’e karşı sistematik hale geldi bu baskılar. Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak hem bu baskılara dikkat çekmek hem de dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek için Bitlis’e geldik. Meslektaşımız Sinan Aygül ile yaşadığı sorunları konuştuk. Daha sonra Bitlis Valisi Oktay Çağatay’a bir ziyaret gerçekleştirerek gazeteciler üzerindeki baskıları anlatarak duyarlılık beklentimizi ifade ettik. Sayın valimizin de bu konuda duyarlı olduğu gördük. Gazetecilerin görevi bilgiyi topluma ulaştırmaktır, bunu yaparken de baskı görmesi değil korunması birinci öncelik olmalıdır” şeklinde konuştu. (MA)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu