Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Tahliye edilip gözaltına alınan Manap’ın gözaltı süresi uzatıldı

Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi’nden 30 yıllık tutukluluğun ardından dün tahliye edilip gözaltına alınan Şadiye Manap’ın gözaltı süresi uzatıldı.

Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi’nden 1 Aralık’ta tahliye olması beklenen 30 yıllık tutuklu Şadiye Manap başka bir dosyadan yakalama kararı çıktığı gerekçesiyle hapishane çıkışı dün gözaltına alınıp Kocaeli TEM’e götürülmüştü. Manap’ın gözaltı süresinin bir gün daha uzatıldığı öğrenildi.

Urfa’da 1992’de gözaltına alınan ve Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde (DGM) yargılanan Manap’a, müebbet hapis cezası verildi. Tutuklandığında henüz 24 yaşında olan Manap, sırasıyla Riha, Midyat ve son olarak da Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nde kaldı. Cezaevinde kaldığı süreçte sayısız defa işkenceye maruz kalan Manap, 30 yılın ardından dün sabah saatlerinde tahliye edildi.

Ancak Manap, sabah saat 08:00’de tahliye işlemlerinin ardından daha önce hakkında yürütülen 2020 tarihli bir soruşturma gerekçe gösterilerek polislerce gözaltına alınarak Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Manap’ın avukatı Ruken Gülağacı’ın verdiği bilgiye göre, Manap’ın gözaltı süresi bir gün daha uzatıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu