GençlikGüncel

Şırnak Silopi’den DEDAŞ isyanı

Şırnak'ın Silopi ilçesinden bir öğrenci DEDAŞ'ın elektirik "kesintisine" isyan etti, kamuoyuna yapılan haksızlığa ses çıkarma çağrısı yaptı.

 Silopi/Şırnak neredeyse 200 bin kişinin yaşadığı bir ilçe bu ilçede üniversitesi ve lise sınavlarına hazırlanan binlerce öğrenci bu öğrencilerin hepsi Dicle elektrik dağıtım anonim şirketi tarafından mağdur edildiğini dile getiren öğrenci, “O mağdurlardan birisi olarak sesleniyorum buradan ve burada yaşayan binlerin sesi olmaya çağırıyorum sizleri de” şeklinde çağrı yaptı.
Yapılan çağrıda, “Hafta da en az 10 ,15 defa elektrik kesintisi yaşanıyor haftanın bazı günleri sabah 8 den akşam 6 ya kadar olmadığı zamanlar oluyor. Bu şartlar altında sınavlara hazırlanan binlerce öğrencinin başarısız olması kadar normal bir şey yoktur.
Burada ki öğrencilerin eğitimde ki başarısızlığının ana kaynağı Dicle elektrik dağıtım anonim şirketidir. Geçen haftalarda iktidarın büyük bir borç kıyağı ile gündeme gelen DEDAŞ sermayesini büyütürken binlerce öğrenci, hasta, bakıma muhtaç yaşlı ve engellileri  mağdur etmeye devam ediyor. Keyfi yapılan bu kesintiler ki bu benim şahsi kanaatim alt yapı çalışmaları bahane edilerek kendisini yasal zeminde de güvenceye alıyor” şeklinde isyanını dile getirdi.
“Burada yaşayan binlerin sesi olmaya çağırıyorum sizleri de”
Yapılan çağrı metininde; “Peki tüm bu öğrencilerin ve söz ettiğimiz diğer herkesin mağduriyeti ne olacak bunun hesabını onlara kim soracak. Kim burada bir haksızlık yapılıyor bu öğrenciler açısından adil bir yarış değil diyecek iktidar mı? muhalefet mi? Kim burada yaşayan insanların 21. Yy da yaşadığı bu büyük haksızlıklardan sadece bir tanesi olan sorunu çözecek ya da dile getirmeye cesaret edecek. O mağdurlardan birisi olarak sesleniyorum buradan ve burada yaşayan binlerin sesi olmaya çağırıyorum sizleri de.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu