Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Özel Haber | YeniBosna’da saldırıya uğrayan esnaf için eylem

Bahçelievler Yenibosna'da Çağdaş Tekel Bayii'den "veresiye" isteği kabul edilmediği bahanesiyle iki kişi tarafından dükkan sahibi Nurettin Aydın'ın bir çok yerinden bıçaklı ve silahlı saldırıya uğraması dükkanı önünde protesto edildi.

İstanbul Bahçelievler’de Özgür Gelecek okuru Çağdaş Tekel Bayii’nin sahibi Nurettin Aydın, iki kişinin  “veresiye” isteğini kabul edilmediği bahanesiyle bıçaklı ve silahlı saldırıya  uğradı.

Cumartesi gecesi saldırıya uğrayan ve hastanede tedavi altına alınan Aydın’a yönelik saldırı bugün dükkanı önünde Türkiye Tekel Bayiileri Platformu tarafından protesto edildi.

Aydın’a yönelik saldırı 18 Ocak Cumartesi günü Bahçelievler’de gerçekleşti. Tekel bayisine gelen ve kardeş oldukları belirtilen Ahmet K. ve Selçuk K. önce dükkanın dışından kuru sıkı tabancayla ateş etti, daha sonra dükkanın içine girerek dükkanda bulunan Nurettin Aydın’ı bir çok yerinden bıçaklayıp, ağır yaraladı.

Saldırıya uğrayan Nurettin Aydın’ın oğlu Çağdaş Aydın aile adına, “Geçtiğimiz Çarşamba günü Ahmet K. isimli bir kişi, dükkana geliyor. Dükkanda babamdan haraç mantığıyla ürün almaya çalışıyor. Babam da vermeyeceğini belirtip, onları dükkandan uzaklaştırıyor. Babama dönüp ‘Bunun bedelini ödeyeceksin’ diyor ve gidiyor. Cumartesi günü saat 21.30-22.00 sıralarında silah ve bıçakla saldırmaya geliyorlar. Babamın kafasında 22 dikiş var, bir tane mermi sıyrığı olduğunu tahmin ettiğimiz karaciğer tarafında yarası var, 7 defa da bıçaklıyorlar. Olay anında dükkanı dışarıdan kontrol edip, babamın tek kalmasını beklemişler.

Ben yokken saldırmışlar, ben daha önce gün içinde dükkandaydım. İçeride zaten belirli bir süre bıçaklamaya devam etmişler, dışarıdan birileri yetişmiş. Yetişenler olmasa saldırıya devam edebilirlermiş. Bacak bölgesinde, karın bölgesinde bıçak yaraları var, kafasına şişeyle vurulmuş, 22 dikiş var. Gözleri dönmüş bir şekilde resmen öldürmeye gelmişler. Dışarıdan olayı komşu esnaf da duymuş ama silah sesinden dolayı korkmuş, başta müdahale edememiş. Şu an biz tekel bayileri neredeyse bir kuyumcu, bir banka şubesi kadar maddi güce sahibiz, bu yüzden sürekli köşe başlarında birkaç müptezelin saldırısına maruz kalıyoruz. Bu sebeple, emniyet güçlerinin bize yardımcı olmasını istiyoruz, önlemlerin artırılmasını istiyoruz” dedi.

Olayı duyduktan sonra hastaneye gelen Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, “Bu saldırılar ilk değil, son da olmayacak. Maalesef daha önce de benzer saldırılarda hayatını kaybeden meslektaşlarımız oldu. Nurettin Ağabeyimizin şükür ki hayati tehlikesi yok, atlattı. Biz bu faillerin gerekli cezayı almasını istiyoruz, bu tür eylemlerde caydırıcılık gerekiyor” diye konuştu.

Saldırı bugün, Türkiye Tekel Bayileri Platformu ve Birleşik Esnaf Derneği ile çok sayıda esnaf tarafından protesto edildi. Saldırıya uğrayan tekel bayii önünde esnaf adına açıklamayı Birleşik Esnaf Derneği Başkanı Hüseyin Ataçer yaptı.

“Şiddet, toplumun her alanında yaşamımıza olumsuz olarak etkilemektedir”

Esnaf Nurettin Aydın’ın tedavisinin sürdüğünü belirten Ataçer, konuşmasına yaralı arkadaşlarına acil şifa dileyerek başladı. Canice saldırıyı nefretle kınadıklarını belirten Ataçer, “Bu saldırı ilk değil. Bugüne kadar onlarca esnafımız silahlı bıçaklı saldırılar sonucunda darp edilmiş, yaralanmış ve hatta öldürülmüştür. Birçok arkadaşımız ağır bedeller ödemiş, saldırılar iş yerinde büyük zararlara neden olmuştur. Artık yeter diyoruz, bu durumun son bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

İşyerlerinin, hırsızların ve uyuşturucu çetelerinin hedefi haline getirildiğini belirten Ataçer, “Şiddet, toplumun her alanında yaşamımıza olumsuz olarak etkilemektedir. Saldırılar günden güne devam ediyor. İş yerlerimizde can güvenliğimiz kalmamıştır. Bu saldırıların nedeni. Öncelikle, 2013 yılında yapılan yasal düzenlemenin olumsuz sonuçlarından kaynaklanmaktadır” dedi.

22.00’den sonra alkollü içki satışının yasaklanması, alkollü içkilere yönelik fahiş vergi zamları başta olmak üzere türlü yollarla hedef gösterdikleri ve halkın dolaylı yoldan kaçak alkole ve uyuşturucuya yönlendirildiğini anlattı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu