Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GüncelLGBTİ+

LGBTİ+’ların pikniğine yüzlerce polisle saldırı: Gözaltılar var

Onur Ayı için Maçka Parkı'nda piknik yapmak isteyen LGBTİ'ların pikniğine yüzlerce polisle saldırı yapıldı. Çok sayıda gözaltı var

AKP iktidarının her bir koldan nefret söylemlerinin ardından LGBTİ+lara yönelik polis saldırıları ve işkenceler artmaya devam ediyor. Onur ayı dolayısıyla LGBTİ+’ların Beşiktaş’ta bulunan Maçka Parkı’nda yapmak istedikleri pikniğe polis saldırısı gerçekleşti. 20-25 dolayında kişi için Maçka Parkı’nın etrafı saatler öncesinden yüzlerce polis ve TOMA’larla abluka altına alındı. Polis, ‘kendince’ gökkuşağı renkleri taşıyan herkesin parka girişini yasakladı. Piknik için parka gelen Avukat Levent Pişkin’in taktığı ‘gökkuşağı maskesini’ de polis çıkarmasını istedi!

Bunun üzerine piknik için gelenler polis ablukasını aşarak parkta oturmaya başladı. Yüzlerce polis ise parka saldırdı. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Öte yandan saldırının dayanağı olarak gösterilen tutanağın anayasal haklarla çelişmesi bir yana, kaymakamlık tarafından bile yayınlanmamış ve hukuk işleri çalışanlarının bihaber olduğu bir tutanak olduğuna dikkat çekildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu