Güncel

KBDH’dan 3 şehirde eylem

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi yaptığı açıklama ile 8 Mart gecesi İstanbul, Mersin ve Van’da yazılama, pankart asma eylemleri gerçekleştirdiğini açıkladı.

Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH), yaptığı açıklamada, “Faşizmin, erkek egemen sistemin acımasız kadın düşmanı politikalarına, tüm topluma dayattığı savaş, işgal, ekonomik kriz ve cinsiyetçi saldırılarına karşı her alanda isyanımızı kuşanıyoruz!

KBDH milisleri olarak, kadın özgürlük mücadelemizin ateşini her yere yaymak için 8 Mart gecesi İstanbul, Mersin ve Van’da yazılamalar ve pankart asma eylemleri yaptık” dedi.

Açıklamaya, “Ülkenin dört bir yanında sokaklara akan, erkek egemen devletin ve faşist düzenin tüm yasaklamalarına, baskılarına rağmen meydanlarda özgürlük çığlıkları yayılan kadınlar olarak, büyük bir kararlılıkla tekrar ediyoruz:

Dünyada, Ortadoğu’da, Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da isyanımızla, öfkemizle, bu düzen yıkılana; faşizmi ve erkek egemenliğini tarihin çöplüğüne atana dek mücadelemiz sürecek. Ölümsüzlerimizin cüretkarlığı, onların sözü ve silahı zafere kilitlenmiş mücadelemizde yol göstericimiz olacak” şeklinde devam etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu