Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DünyaGüncel

İsrail askeri Doğu Kudüs’te 17 yaşında bir Filistinliyi öldürdü

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te gerçekleştirdiği yıkıma tepki gösterenlere açtığı ateş sonucu 17 yaşında bir Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin resmi ajansı WAFA’ya göre İsrail güçleri, bir İsrail askerini öldürmekle suçlanan, günlerce süren aramanın ardından Ekim 2022’de öldürdüğü Udey et-Temimi’nin evini yıkmak üzere Doğu Kudüs‘teki Şuafat Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Haberde, yıkıma tepki gösterenlere ateş açan İsrail askerlerinin, 17 yaşındaki Muhammed Ali’yi öldürdüğü belirtildi.

Muhammed Ali’nin ağır yaralı olarak Hedasa Hastanesine kaldırıldığı ve burada yaşamını yitirdiği, İsrail güçlerinin Filistinlinin cenazesini ailesine teslim etmeyi reddettiği aktarıldı.

Mülteci kampına polis-asker baskını

İsrail güçleri, Doğu Kudüs’teki baskının, Ekim 2022’de bir İsrailli askerin öldüğü saldırıyı düzenleyen Udey et-Temimi’nin, Şuafat Mülteci Kampı’ndaki evini yıkmak amacıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

İsrail polisi yaklaşık 300 polisin Şuafat Mülteci Kampı’na girdiğini, baskına askerlerin de destek verdiğini bildirdi. Yıkımın ardından İsrail güçleri Filistinlilere karşı gerçek mermi ve kauçuk kaplı metal merminin yanı sıra ses ve göz yaşartıcı gaz bombası kullandı.

İsrail güçleri, 8 Ekim 2022’de Şuafat Mülteci Kampı’ndaki kontrol noktasına ateş açarak İsrailli bir askerin ölümüne bir başka askerin de ağır yaralanmasına yol açmakla suçlanan Temimi’yi, günlerce süren aramaların ardından 19 Ekim’de Doğu Kudüs’te katletmişti.

Ekim 2022’de bir İsrailli askerin öldüğü saldırıyı düzenlediği iddia edilen ve 19 Ekim’de katledilen Udey et-Temimi’nin, Şuafat Mülteci Kampı’ndaki evi İsrail güçlerince tamamen yıkıldı
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu