DünyaGüncel

İRAN | Devrimci öğrencilerden genel grev çağrısı

Tahran Devrimci Öğrenciler Örgütü, kız öğrencilerin İran devleti tarafından zehirlenmesine karşı okulları boykot çağrısı yaptı.

Son günlerde binden fazla kız öğrencinin İran devletinin zehirlemesi üzerine Tahran Devrimci Öğrenciler Örgütü, İran genelinde genel grev çağrısı yaptı. Devrimci Öğrenciler Örgütü, öğretmenlere de genel greve katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Tahran Devrimci Öğrenciler Örgütü, dün zehirlenen kız öğrencilerine ilişkin bir açıklama yaptı. Devrimci Öğrenciler Örgütü, yaptığı açıklamada bu saldırının planlı olduğunu ve bu saldırılara derhal son verilmesi ile bu saldırılarda yer alanların cezalandırılması ve kamuoyuna açıklanması gerektiği ifade edildi.

“Devrimci öğrencilerden intikam alınmak isteniyor”

Açıklamada, toplumun bir kısmının İslam rejiminin terörist suçlarının hedefi olduğu belirtilerek şu ifadeler yer aldı: “Tahran, Kum ve birkaç kentin okul ve üniversitelerinde zehirlenme vakaları yaşanmıştır. Bununla intikam almak istiyorlar. Kadınlar öncülüğünde kız öğrencilerinin mücadelesine son verilmek isteniyor. Bu kimyasal saldırılar, son devrimde devrimci öğrencilerden ve öğrenci hareketinden intikam almak anlamına geliyor. Öğrenciler İslam Cumhuriyeti’nin terörist rejimine karşı büyük rol üstlendikleri için hedef alındılar.

Öğretmenlere genel greve katılma çağrısı

Öğrencilerin durumu sağlıklı bir sürece kavuşuncaya dek biz öğrenciler olarak okulları boykot edeceğiz ve ailelerimizle tepkilerimizi ortaya koyacağız. Öğretmenlere de bizlere destek vermesini ve genel grevlere katılması çağrısında bulunuyoruz. Bütün öğrencilere ise kimyasal saldırılara karşı tepkilerini dile getirmeye ve genel greve katılmaya çağırıyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu