Güncel

HPG’den gerilla alanlarına girmek isteyen KDP’ye ilişkin açıklama

Metina alanında gerilla güçlerinin kamp sahasına girmek isteyen KDP güçlerini uyarmak için havaya ateş açıldığını belirten HPG BİM Sözcülüğü, uyarının dikkate alınmadığını belirtti.

HPG BİM, Metina alanındaki gerilla alanlarına yönelik KDP’nin askeri sevkiyatına uyarı amaçlı ferdi silahlarla havaya ateş açıldığı fakat bunun KDP tarafından dikkate alınmadığı bildirildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Metina bölgesindeki güçlerimize ait kamp sahamıza giren KDP güçlerini uyarma amacıyla sadece ferdi silahlar kullanılarak havaya ateş açılmıştır. Ancak bu uyarıyı dikkate almayarak ilerleyen zırhlı araçlardan birisinin nasıl darbe aldığı tarafımızca tespit edilememiştir. Önceden döşenmiş bir mayının mı patladığı, yoksa bir hava saldırısı mı olduğu tespit edilememiştir.

Halkımıza ve kamuoyuna duyurulur.”

KDP gerilla alanlarına askeri sevkiyat yapmıştı

KDP’nin bugün sabaha karşı 04:00’de Amedîye ve Metîna’da gerilla alanlarına doğru yoğun askeri sevkiyat gerçekleştirdiği öğrenilmişti.

KDP konvoyunda zırhlı araç, ambulans, kepçe ve sarp arazilerde hareket edebilen çok sayıda aracın da bulunduğu bildirilmiş ve bölgeye gönderilen askeri konvoyun görüntüleri yöre halkı tarafından kaydedilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu