Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

HDP’li vekillerin tecrite karşı nöbeti 25. gününde devam etti

HDP’li vekillerin Abdullah Öcalan’a yönelik ağır tecrit koşullarına dikkat çekmek için tuttukları nöbet, bugün 25. gününde devam etti

HDP’li vekiller 25 gündür Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrite karşı nöbet tutuyor. Bugün nöbete katılan Murat Çepni, Hasan Özgüneş, Muazzez Orhan, Serpil Kemalbay, Nusrettin Maçin, İmam Taşçıer, Kemal Peköz, Şevin Coşkun, Rıdvan Turan, Ali Kenanoğlu, “Tecrit insanlık suçudur”, “İmralı’da görüşme sağlansın” yazılı dövizlerle, Meclis önünde açıklama yaptı.

HDP’li vekiller, “Bu iktidardan kurtulmak istiyorsak, bu iktidarın kendini beslediği temel mesele olan Kürt sorununa yaklaşımına, savaş politikalarına hayır demeliyiz. Tüm bunların düğümlendiği yer, İmralı Hapishanesi’dir” dedi.

Eylemde konuşma yapan İzmir Milletvekili Murat Çepni, Abdullah Öcalan ile birlikte İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutsak bulunan Ömer Hayri Konar, Veysi Aktaş ve Hamili Yıldırım’dan 22 aydır haber alınamadığına dikkat çekerek, “İki yıldır ne ailelerine ne avukatlarıyla görüşemiyorlar. Burası eğer Türkiye Cumhuriyeti’ne ait bir toprak ise, herkese uygulanan işleyiş, neden orada uygulanmıyor? Eğer hukuk kişilere özel uygulanmıyorsa, İmralı’da neden kişisel hukuk işleniyor? Eğer işleyiş bir kez böylesine yoldan çıkmışsa, mafyaların, çetelerin, uyuşturucu baronlarının eksenine girmişse, hırsızların eksenine girmişse, burada en başta kaybedecek olan milyonlarca yoksuldur, halkımızdır” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu