Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Ferit Şenyaşar: Davayı ikiye bölen başsavcı vekili terfi alarak başsavcı oldu

Adalet Nöbeti’nin 683’üncü gününde sürdüren Ferit Şenyaşar, Şenyaşar davasını ikiye bölen Urfa Başsavcı vekili Enver Eroğlu’nun terfi alarak Tunceli’de Cumhuriyet Başsavcısı olmasına tepki gösterdi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 683’üncü gününde. Pirsûs ilçesindeki evinden Urfa Adliyesi önüne gelen Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, nöbete devam etti.

Nöbette MA’ya konuşan Ferit Şenyaşar, Türkiye’de genel itibariyle bir adaletsizliğin olduğunu ama en büyük adaletsizliğin şu an önünde nöbet tuttukları adalet sarayında gerçekleştirildiğini belirtti.

Şenyaşar, “2018 yılında ailemize karşı bir katliam yapıldı. Bir hukuk faciası yapılarak olay bir bütünken Urfa Başsavcı vekili Enver Eroğlu tarafından dava ikiye bölündü. Bu hukuk faciasını gerçekleştirdikten sonra terfi alarak Tunceli’de Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Davamızın bu şekilde garabete uğramasının sebebi iktidar partisinin bir milletvekilinin davanın içinde olmasıdır” dedi.

Adliye önünde ilk nöbete başladıkları zaman sürekli engellemelere ve müdahalelere maruz kaldıklarını hatırlatan Şenyaşar, “Artık devlet de bu gerçeği öğrendi ve son süreçle ilgili tüm hakikatler ortaya çıkınca adliye önünde bize müdahale etmiyorlar. İstediğimiz zaman oturup pankartımızı açıyoruz. Annenin tek istediği haksız ve hukuksuz bir şekilde üstünlerin talimatıyla tutuklu bulunan evladına kavuşmasıdır. Anne de yoruldu artık. Bu zulmün ve hukuksuzluğun bir an önce giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu