Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

“Faşist Türk devleti Rojava’ya saldırıyor… Savaşımız büyük ve anlamlı olacak”

Şehit Nubar Ozanyan Tugayı TC devletinin Rojava'ya dönük saldırısına karşı bir açıklama yaptı.

tkpml.com sitesinde olan haberdeki açıklamada, “Faşist Türk devleti Taksim provokasyonu ile başlayan yeni bir işgal planı ile başta Kobane olmak üzere tüm Rojava’ya saldırıyor. Bu saldırılar savaş uçakları, insansız hava araçları ve obüslerle gerçekleştirildi. Demokratik Suriye Güçleri (DSG) savaşçıları ve siviller şehit düştü, rejim güçleri öldürüldü.” sözlerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “Düşman, televizyonlarında “teröristlerin hedef alındığı” propagandası yapıyor ancak Kürt, Arap, Süryani, Asuri, Ermeni gibi her dinden ve her milletten kadın ve çocuklar için gerçek şu ki bu saldırılar tüm Rojava halkına yapılmış saldırılardır. Minbic ve Kobane’den Amude, Til Temir ve Derik’e kadar tüm şehirlerimiz bombalanıyor.

Afrin’in işgalinden Serekaniye ve Gire Spi’ye kadar, devam eden krize bir maske yaratmak amacıyla işgallerini genişletmeye devam ediyorlar” şeklinde devam eden açıklamada, Rojava’daki devrimin bir kadın devrimi  olduğu dile geirilerek, “IŞİD’in karanlığına karşı bir umut ışığıdır. Bu devrime karşı 25 Kasım’a sayılı günler kala başlayan saldırılar, Türk devletinin ataerkil ve işgalci karakterini ortaya koymaktadır. Ancak bu saldırılara Ann Mirkan, Avesta Xabnr ve Hevrin Xelef’in iradesiyle cevap veriliyor” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Türk devleti içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi krizi bu saldırılarla aşmaya çalışmakta, bunun için de Rusya, ABD ve diğer emperyalistlerle pazarlık yapmaktadır. Türk devleti saldırılarını emperyalist devletlerin desteği ile örgütledi. Irak Kürdistanı’nda iki yıldır gerillalar benzer işgal saldırılarına karşı direniyor. Türk devleti bu işgal saldırıları ile başarısızlığını gizleyememiş, tüm teknolojik güce sahip olmasına, gerillaların direnişine karşı tonlarca kimyasal silah kullanmasına rağmen hala krizini çözememiştir.

Bizler Rojava’da Ermeni Halkının savunma gücü olan Şehit Nubar Ozanyan Tugayı olarak SDG’yi oluşturan diğer güçlerle birlikte siperlerimizi terk etmeyeceğiz. Faşist Türk devletinin saldırıları sonuçsuz kalacaktır!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu