Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Dev İşçi-Sen; mücadeleye devam edeceğiz

Dev İşçi-Sen Genel Başkanı Mazlum Oruç’un zorlama gerekçelerle tutuklanmasına İstanbul İHD’de yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

Devrimci İşçi Sendikası imzalı, “Sendikal mücadelemiz engellenemez! Mazlum Oruç’a özgürlük” pankartının açıldığı açıklamaya” HDP Milletvekili Musa Piroğlu, İnşaat-İş Örgütlenme Sorumlusu Deniz Gider, Limter-İş Genel Başkanı Kamber Saygılı, Kataş-Sen, Dev Yapı-İş temsilcilerinden Osman Üney, Birleşik İşçi Hareketi’nden Mediha Kayacı, Emeğin Gücü, EHP, İşçi Emekçi Birliği, Partizan temsilcileri katıldı.

İHD yöneticilerinden Avukat Gülseren Yoleri’nin de katıldığı basın açıklamasını Devrimci İşçi Sendikası Örgütlenme Uzmanı Yeşim Tükel okudu.

Oruç’un zorlama gerekçelerle tutuklandığı, tutuklamaların sebebinin işçilere sendikal mücadeleden uzaklaşarak sefalet, yoksulluk ve açlığa razı gelin mesajı vermek olduğu belirtildi.

Tükel, avukatların dosyaya ilişkin söylediklerinin de bunun ifadesi olduğunu kaydederek şöyle devam etti:

Dosyada bulunan ve tutuklamaya gerekçe olan iki şey var; biri Mahir Çayan posterindeki parmak izi diğeri ise bir devrimci tutsağın mektubunda Genel Başkanımıza “İki gözümün çiçeği Mazluma selamlar” diyerek selam göndermiş olması. Böylesi zorlama gerekçelerle tutuklama kararının tek bir anlamı olabilir; bize sendikal mücadeleden vazgeçin sefalet, yoksulluk, açlık, hukuksuz ve baskı dolu yaşamlarınıza razı gelin mesajını vermek.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “İşçi sınıfının en temel güvencesi olan sendikaları kriminalize ederek sınıf mücadelemizi geriletemeyecekler. Bize veya herhangi bir sendikaya, emek örgütüne yapılmış en ufak bir saldırı işçi sınıfının kurtuluş umuduna yapılmıştır. Sendikamızı ve mücadelemizi savunacağız. Genel Başkanımızı alana kadar mücadele edeceğiz. Suçlu olan bizim emeğimiz üzerinden asalakça yaşayarak servet biriktiren patronlardır. Onlar emek hırsızıdır. Bizler haklı ve meşruyuz. Kazanmak üzere yola çıktık, kazanana kadar vazgeçmiyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu