Güncel

DEPREM ­| Malatya Hapishanesi’nde tutsaklar öldürüldü

Merkez üssü Maraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ile 7,6 büyüklüğünde depremlerin ardında Malatya’da firara ettikleri ileri sürülen tutsaklar öldürüldü.

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde dün sabah saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde, Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerde şu ana kadar 3 bin 381 kişinin öldüğü, 20 bin 426 kişinin yaralandığını, 6 bin 217 binanın yıkıldığı açıklandı.

Deprem sonrası yakınlarına ulaşamayan Malatya T Tipi Hapishanesi’ndeki tutsakların dün gece isyan ettiği ve hapishaneden firar etmeye çalışırken jandarma ve polis tarafından öldürüldü kaydedildi.

Duruma ilişkin aykırı.com sitesinde, “Malatya cezaevindeden kaçmaya çalışan mahkumlar etkisiz hale getirildi” başlığıyla yer alan haberde, “Deprem nedeniyle Malatya T Tipi Cezaevi’nde oluşabilecek boşluktan yararlanmak isteyen mahkumlar kaçmayı başaramadı. Jandarma ve polisin özverisi sayesinde yakalanan mahkumlar yaşanan arbedede etkisiz hale getirildi” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan sosyal medyada dolaşıma giren videolarda, jandarma ve polis tarafından vurulan yaralı tutsakların da olduğu kaydedildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu