Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GüncelKadın

ÇAĞRI | KBG: 5 Şubat’ta, İstanbul Kadın Forumu’nda bir araya geliyoruz!

5 Şubat'ta gerçekleşecek olan İstanbul Kadın Forumu'na çağrı yapan Kadılar Birlikte Güçlü, “8 Ocak'ta da söyledik: Kadınların isyanı değiştirecek” dedi.

Kadılar Birlikte Güçlü (KBG), 5 Şubat’ta Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek olan İstanbul Kadın Forumu’na çağrı yaptı.

KBG açıklamasında, “8 Ocak’ta da söyledik: Kadınların isyanı değiştirecek. Neyi mi? İstanbul Sözleşmesi’nden bir gece yarısı, bir adamın, hepimizin adına karar vererek çıkabildiği rejimi değiştirecek. Tek adamı, tüm tek adamları, bu sistemin, erkek siyasetin ta kendisini değiştirecek! Biliyoruz çünkü mücadelemiz bugün başlamadı. Bizler yıllardır, yüzyıllardır mücadelemizle değiştiriyoruz!” dedi.

Açıklamanın devamında kadın dayanışmasının önemine vurgu yapan KBG, “Şimdi çok daha güçlü bir biçimde bir arada durmaya ihtiyacımız var. Dayanışmamız, mücadelemiz seçimlerin, seçim ittifaklarının, ittifakların politikalarının arasına sıkıştırılamayacak kadar büyük. Fakat, bu düzenin yerine bir şekilde yenisi kurulacaksa bu bizim sesimizin, sözümüzün, isyanımızın duyulmadığı, görülmediği bir düzen olamaz” İfadeleri kaydedildi.

‘5 Şubat’ta buluşalım’ çağrısının yinelendiği açıklama devamında, “İşte bunu anlatmak için, değiştirmek için, iddiamızı ortaya koymak için, birlikteliğimizi güçlendirmek için gelin 5 Şubat’ta buluşalım” ifadeleri yer aldı.

5 Şubat Pazar | Saat: 11:00

Yer: Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu