Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
GüncelKadın

Aysun Yıldırım’ın öldürülmesine ilişkin verilen takipsizlik kararı protesto edildi

Küçükçekmece'de 2018 yılında işyerinin üçüncü katından düşerek yaşamını yitiren Aysun Yıldırım'ın tırnaklarında bir kişiye ait DNA bulguları olmasına rağmen şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verildi

Küçükçekmece’de 2018 yılında iş yerinin üçüncü katından düşerek hayatını kaybeden, tırnaklarında bir kişiye ait DNA bulgularına rastlanan Aysun Yıldırım’ın (26) davasında, 4 şüpheli hakkında ikinci kez takipsizlik kararı verildi. Karara tekrar itiraz eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun gönüllü avukatı Leyla Süren ile Aysun’un anne ve babası Küçükçekmece Adliyesi önünde açıklama yaptı.
“4 yıl sonraki telefonu inceletti”
Avukat Leyla Süren, “Aysun’un dosyasını elime aldığımda HTS kaydı, DNA karşılaştırılması bile incelenmemişti. Telefonunu uzatan şüphelinin elinden telefonu alınıp bile incelenmemişti. Hangi savcı o kadar mesaj ile yetinir? Bu dosya böyle kapatıldı. 26 yaşında bir genç kadının telefonu dosyada yoktu. Yeni savcı, ‘Takipsizlik için gerekçemizi göreceksiniz’ demişti. Eğer şu an dinliyorsa kendisi 4 yıl sonraki telefonu dinletti. Keşif için gittik manken atıldı. Keşif raporunda Aysun’un bulunma şeklinin ilk 112 doktorunun tarif ettiği şekle uymadığı belirtildi. ‘Bunu aydınlığa kavuşturun’ dedi. Kovuşturuldu mu? Hayır” dedi.
“Ceza alacakları gün, bugün”
Anne Hüsniye Yıldırım, “5 senedir katiller elini kolunu sallaya sallaya geziyor, bu bize çok acı veriyor. Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatırım. ‘Canı yanan sabretsin; can yakan da  yanacağı günü beklesin’ diyor. Biz o günü bekliyoruz. Ceza alacakları gün bugün” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu