DünyaGüncel

“Avrupa Demokrat” sitesine Türkiye’de erişim engeli

Avrupa Demokrat’ın haber sitesine Türkiye’de erişim engeli getirildi.  Avrupa Demokrat "Sitemize gelen yasak, bizi yolumuzdan alıkoyamayacak, sansürsüz ve halklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde tepki gösterdi.

Saray medyası ve yandaş olmayan, sansürsüz olarak gerçekleri halka ulaştırmaya çalışan medya kurumlarına saldırılar devam ediyor. Haber sitesine “avrupademokrat.com” internet adresine, Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişim engeli getirildi.

Açıklamada, “Dünkü alındığı belirtilen, 21.09.2022 tarihli kararla Türkiye’de erişime engellenen haber sitesi, “Tekrardan Türkiye’de de takip edilebilmesini sağlayacak “çözümü” düzenledikten sonra okurlarımızla paylaşacağız. Avrupa’dan ve Türkiye dışından diğer ülkelerden erişilebilen sitemiz, şimdilik sadece Türkiye’de engellen(ebil)di. Ama biliyoruz ki, Saray iktidarı, ülke dışında da bizi engellemeye çalışacaktır” denildi.

“Gazetecilik yapmaya devam edeceğiz;”

Açıklamanın devamında, “Son dönemlerde Türkiyeli muhaliflere karşı artan tehdit girişimlerinin son mağdurlarından Avrupa Demokrat haber sitesi yayın kurulu ve tüm emekçileri olarak, tabii ki önlemlerimizi almaya devam edeceğiz, ama mücadelemizden geri durmayacağız. Faşizme ve ırkçılığa karşı mücadeleyi sürdüreceğiz ve bu karanlık odakları teşhir eden yayınlarımızı sürdüreceğiz. Başta Avrupa’daki Türkiyeli ve Kürdistanlı “muhalefetin” sansürsüz sesi olurken, Türkiye halklarıyla ve tüm ezilen halklarla dayanışma hareketinin parçası ve sesi olmaya devam edeceğiz.” şeklinde

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu