Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DünyaGüncel

Atlanta’da “Polis Kentine Dur” diyen binlerce kişi sokağa çıktı, polisle çatıştı

ABD’nin Atlanta kentinde, polisin “sözlü komutlarına” uymadığı gerekçesiyle polis tarafından katledilen 26 yaşındaki Manuel Teran için binlerce kişi sokağa çıktı

26 yaşındaki Manuel Teran, kamu güvenliği eğitim merkezinin bulunduğu alanda düzenlenen protestolarda memurların “sözlü komutlarına” uymadığı gerekçesiyle katledilmesinin ardından binlerce kişi “Polis Kentine Dur” başlığıyla protesto gösterileri düzenledi. Gösterilerde polisle çatışmalar yaşandı, gösteriye katılanlar bir polis aracını ateşe verdi, Atlanta Polis Vakfı’nın gökdelenine taş ve havai fişek attılar. Protesto gösterilerine katılan birçok kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Aktivistler Manuel Teran’ın öldürülmesini “cinayet” olarak nitelendiriyor ve bağımsız bir soruşturma talep ediyor. Gösterilerden bir gün önce sosyal medyada “Polis bir protestocuyu öldürdü. Ayağa kalkın. Karşılık verin” sözleriyle eylem çağrısında bulunulmuştu.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu