Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Asker aileleri: İntihar diye geliyor, intihar olmadığı ortaya çıkıyor

Asker ölümlerinin ‘şüpheli’ olduğunu ve ‘intihar süsü verildiğini söyleyen asker aileleri, son dönemde çok sayıda ailenin kendilerine başvurduğunu bildirdi.

Asker kayıplarına ilişkin açıklama yapan Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği’nden yeni açıklamalar geldi.

Medya Haber TV’de Alternatif Gündem’e konuşan dernek başkanı Havva Gölbez, Hakkari ve Şırnak’ta çok fazla askerin öldüğünü fakat bu askerlere intihar süsü verildiğini kaydetti.

Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları sürerken, geçtiğimiz günlerde Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği’nin yaptığı açıklama savaşın gerçek boyutunu gözler önüne sermişti. Dernek başkanı Hava Gölbez bu kez Medya Haber TV’de Alternatif Gündem programına konuştu.

Barış Boyraz’ın sorularını yanıtlayan Gölbez, son dönemde yaşanan asker ölümlerinin sorulması üzerine, “Tabi ki yeni olaylar var. Yeni yeni ailelerimiz de var tabi ki” dedi. Ölümleri saklanan askerlerin durumuna ilişkin de Gölbez, “Onların da aynı, intihar diye geliyor. İntihar olmadığı ortaya çıkıyor. Tabi uzun uğraşlar sonucunda çıkarabiliyoruz ancak. Çoğunlukla Şırnak’tan çok geliyor, Hakkari’den geliyor” ifadelerini kullandı.

Asker kayıplarına ilişkin çarpıcı bilgiler paylaşan Gölbez, son dönemde çok sayıda asker ailesinin kendilerine başvurduğunu aktardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu