Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel

Alişer Deniz Tugayı komutanlarından Kemal Pîr şehit düştü

Şehit Alişer Deniz Tugayı komutanlarından İbrahim Mihemmed El Nasir (Kemal Pir) Til Temir cephesinde şehit düştü

TIL TEMİR: Şehit Alişer Deniz Tugayı komutanlarından İbrahim Mihemmed El Nasir (Kemal Pir) Türk devletinin Til Temir’e yönelik dün gerçekleştirdiği işgal saldırıları esnasında şehit düştü.

Türk devletinin, 19 Kasım gününden itibaren başlattığı ve tüm Kuzey ve Doğu Suriye kentlerine yayılan saldırılar dördüncü gününde devam ediyor. Sivil yerleşim alanlarının hedef alındığı saldırılarda bugüne kadar çok sayıda sivil de katledildi.

Til Temir cephe hattında dün geniş bir alana yayılan saldırılar esnasında, mevzi ve tünel çalışmalarının olduğu bölgelerde hedef alındı. Bu saldırılarda Şehid Elişêr Denîz Tugayı komutanlarından İbrahim Mihemmed El Nasir (Kemal Pir) şehit düştü.

Komutanlarından Kemal Pir’in şehadetini açıklayan Alişer Deniz Tugayı şu ifadeleri kullandı:

“2018 yılından itibaren Şehid Alişer Deniz Tugayı bünyesinde savaş alanlarında bulunan Kemal Pir yoldaş Arap bir devrimci olarak; Serekaniye onur direnişinden Til Temir cephelerine kadar, büyük bir emek, kararlılık ve feda ruhu ile savaş mevzilerindeki yerini aldı. Kemal Pir yoldaş, faşist Türk devletine ait SİHA’lar tarafından bombalanan sivil halkın ve yoldaşlarının yardımına koşarken, hedef gözetilerek ikinci SİHA saldırısı sonucu ölümsüzler kervanına katıldı.

Bir kez daha Kemal Pir yoldaş şahsında direniş ve intikam sözümüzü yineliyor ve işgale karşı direnişe çağırıyoruz. Ülkemizi, devrimimizi, topraklarımızı işgal etmek isteyen, katliam saldırılarıyla halklarımızın iradesini kırmaya çalışan sömürgeci faşist Türk devleti ve çetelerine karşı gün direniş günüdür.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu